ŞEHİT MURAT NAİBOĞLU SİVİL HAVACILIK MTAL İSPANYA YOLCUSU!

ŞEHİT MURAT NAİBOĞLU SİVİL HAVACILIK MTAL İSPANYA YOLCUSU!

Okulumuz İngilizce öğretmeni Emel Bodur tarafından yazılıp 2021 yılı içerisinde İspanya Ulusal Ajansı 'ndan başvuru yapılan "Digitally Ready Generation For The Labour Market "isimli Erasmus +ka210 küçük ölçekli okul ortaklığı projemiz 85 puan alarak hibe almaya hak kazanmış bulunmaktadır.Proje ortaklarımız arasında İspanya Granada şehrinden  bir Mesleki Eğitim Merkezi ,Romanya Suceava şehrinden bir Güzel Sanatlar Lisesi ve en son olarak da Sakarya'dan bir kız lisesi bulunmaktadır. Proje süremiz 15 ay olup bu Haziran ayı içerisinde sonlanacaktır.Bu bağlamda ilk hareketliliğimiz 17 Eylül 2022 tarihinde İspanya Granada şehrine gerçekleşecektir. Okul Müdürümüz Halil ÇIRAK bu projenin okulumuzun tanıtımı ve tercih edilmesi noktasında katma değer sağlayacağını ve gelecek projeler için de bir ilk adım olduğunu belirtti. İspanya hareketliliğimize Okul Müdürümüz Halil ÇIRAK, Okul Müdür Yardımcısı Muhittin Esin ve Proje Koordinatörümüz Emel Bodur eşliğinde,12. Sınıf Uçak Bakım öğrencileri Kerim SOBA, Mehmet KARAYALÇIN, Sümeyye Nur ESİN ve 11. Sınıf Lojistik Dalı Öğrencisi Semanur ARICI katılacaklardır.

Projemizin amacı: Öğrencilerimizin dijital becerilerini geliştirerek onları gelecek iş gücü piyasasına hazırlamak ve aktif vatandaşlar olarak toplumda yer almalarını sağlamaktır. Bu proje ile sadece onların dijital becerilerini değil aynı zamanda STEM, problem çözme, girişimcilik, kodlama, sosyal medya ürün pazarlama teknikleri konularında yetkinliklerini artırarak hayat boyu öğrenme süreçlerinde katkı sağlamak istiyoruz.

Projede toplamda 3 öğrenme öğretme ve eğitim hareketliliği içermekte olup her öğrenme öğretme hareketliliğine 4 öğrenci ve 2 öğretmen eşlik edecektir. Bu fiziksel hareketlilikleri projenin son ayında gerçekleştireceğimiz ve 3 gün sürecek olan online toplantı takip edecektir. Proje boyunca öğrencilerimiz kodlama yöntemiyle ve diğer web.2 araçlarını kullanarak dijital oyunlar ve içerikler oluşturacaklar  ,dijital beceriler konusunda kazanımlar elde edeceklerdir.Proje yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında  ayrıca bir e- twinning projesi başlatılacak ve böylece projemizi daha büyük kitlelere ulaştırma şansını elde etmiş olacağız.Proje süresince  öğrencilerimiz yurt dışındaki ortak okulların öğrencileri ile whatsap grubundan sürekli olarak İngilizce dilinde iletişim halinde olacaklar ve proje ile ilgili bir dizi çıktıların hazırlanmasında etkili rol oynayacaklardır. Bu proje ile hem okulumuzu hem de ilçemizi yurt dışında gururla temsil edeceğimize olan inancımız sonsuzdur. Projeyle okulumuzu daha uluslararası bir boyuta taşıyarak Avrupa'daki görünürlüğünü artırmayı ve kurumsal kapasitemizi geliştirmeyi hedeflemekteyiz. Projeye katılan öğretmen ve öğrencilerimiz hem yurt dışında dijital uygulamalar konusunda iyi örnekleri deneyimleme, iyi uygulamaları kurumumuza transfer etme hem de yabancı dilde etkili iletişim, kültürel farkındalık, iş birliği gibi 21. yüzyıl becerilerini geliştirme fırsatını yakalayacak özgüven ve motivasyon tazeleyeceklerdir.

15.09.2022 284

15-09-202215-09-202215-09-2022